Bolończyki – rasowe towarzyskie psy

Informacje o Bolończykach

Opinie o bolończykach część 2

Dzisiaj kolejna porcja opinii na temat bolończyków znalezionych w sieci.

Mój jest bardzo grzeczny, wesoły i posłuszny. Nie sprawia najmniejszych kłopotów a wnosi mnóstwo radości i energii do domu. Nasz kochany milusiński, polecam wszystkim!

Mój piesek jest ze mną od trzech tygodni, mimo to już widać diametralną różnice między nim, a moim poprzednim pupilem (pudlem). Bolończyk jest dużo grzeczniejszy, choć wciąż jesteśmy na etapie uczenia go czystości i zachowania. Widać jednak, że jest to bardzo mądry zwierzak, który doskonale zdaje sobie sprawę, kiedy postąpił źle. Jest wesoły ale nie wariuje tak jak pudle, które strasznie ciężko okiełznać. Sierść ma miękką dużo łatwiej utrzymać ją w czystości.

Mam dwie suczki tej rasy i uważam że to najwspanialsze blondynki na świecie. Obie są bardzo posłuszne, grzeczne i ułożone, uwielbiają towarzystwo :) .

Piesek ma 4 lata, jest wesołym i zabawnym psem, lubi się bawić szczególnie po jedzeniu albo na spacerze. Szczotkowanie to trochę pracy ale mimo to warto go mieć.

Mój bolończyk chodzi za mną krok w krok, nie zostawia mnie ani na chwilę. Na ulicy grzecznie trzyma się przy nodze, nie biega do wszystkich, którzy go zawołają. Decydując się na tego psa trzeba pamiętać, że nie znosi on samotności i dłuższe rozstania źle na niego wpływają. Bardzo mało szczeka co sobie cenię. Prawie w ogóle, jedynie czasem podczas zabawy mu się zdarzy, a poza tym jest cichutki. U bolończyków występuje również problem ropiejących oczu, ale pielęgnacja takiego kochanego pieska to sama przyjemność.

Post Navigation