Bolończyki – rasowe towarzyskie psy

Informacje o Bolończykach

Tag Archives: Bolończyki

Opinie o bolończykach

Ja mam suczkę bolończyka. Jest najukochańsza i bardzo grzeczna. Moja bolonka nie ma problemu z oczkami. Ma 7 miesięcy i jest bardzo maleńka. Była chyba najmniejszym pieskiem w całym miocie. Bardzo szybko nauczyła się czystości i nie ma z nią już problemów. Wprost uwielbia podróżować samochodem. Zasypia wtedy jak niemowlak.

Read more →

Historia bolończyka

Bolończyk to stosunkowo stara rasa. Na temat pochodzenia Bolończyków wiadomości są sprzeczne i trudno jednoznacznie wskazać konkretne miejsce ich pochodzenia. Istnieje jednak pewna spójność która umiejscawia je w rejonie Morza Śródziemnego. Pieski te jak i inne z dużej rodziny biszonów mają wspólnego przodka, który wywodził się właśnie z tamtych rejonów. Wiadomo, że w okolicach XI wieku były już znane na terenie Włoch. Być może właśnie tam, a konkretnie w Bolonii pieski te zostały niejako ukształtowane na podobieństwo Bolończyków jakie znamy dzisiaj . Stało się to za sprawą wymieszania z rasą pudla, która to spowodowała zmiany w proporcjach i włosach.
Read more →

Bolończyki

Podstawowe informacje o bolończykach

Bolończyki to małe pieski. Wysokość w kłębie wynosi między 25-30 cm a ich waga zazwyczaj oscyluje w okolicach 2,5 – 4 kg. Budowa ich ciała jest zwarta, a długość ciała mierzona od łopatek do końca zadu jest równa wysokości w kłębie. Pieski są pokryte w całości białym długim i puszystym włosem, bez żadnych łat. Ich oczy są duże i czarne podobnie jak nos a uszy sztywne u nasady, lekko odstające, zwisające i długie.
Read more →