Bolończyki – rasowe towarzyskie psy

Informacje o Bolończykach

Tag Archives: Charakter

Opinie o bolończykach część 2

Dzisiaj kolejna porcja opinii na temat bolończyków znalezionych w sieci.

Mój jest bardzo grzeczny, wesoły i posłuszny. Nie sprawia najmniejszych kłopotów a wnosi mnóstwo radości i energii do domu. Nasz kochany milusiński, polecam wszystkim!

Mój piesek jest ze mną od trzech tygodni, mimo to już widać diametralną różnice między nim, a moim poprzednim pupilem (pudlem). Bolończyk jest dużo grzeczniejszy, choć wciąż jesteśmy na etapie uczenia go czystości i zachowania. Widać jednak, że jest to bardzo mądry zwierzak, który doskonale zdaje sobie sprawę, kiedy postąpił źle. Jest wesoły ale nie wariuje tak jak pudle, które strasznie ciężko okiełznać. Sierść ma miękką dużo łatwiej utrzymać ją w czystości.

Read more →

Opinie o bolończykach

Ja mam suczkę bolończyka. Jest najukochańsza i bardzo grzeczna. Moja bolonka nie ma problemu z oczkami. Ma 7 miesięcy i jest bardzo maleńka. Była chyba najmniejszym pieskiem w całym miocie. Bardzo szybko nauczyła się czystości i nie ma z nią już problemów. Wprost uwielbia podróżować samochodem. Zasypia wtedy jak niemowlak.

Read more →

Bolończyki

Podstawowe informacje o bolończykach

Bolończyki to małe pieski. Wysokość w kłębie wynosi między 25-30 cm a ich waga zazwyczaj oscyluje w okolicach 2,5 – 4 kg. Budowa ich ciała jest zwarta, a długość ciała mierzona od łopatek do końca zadu jest równa wysokości w kłębie. Pieski są pokryte w całości białym długim i puszystym włosem, bez żadnych łat. Ich oczy są duże i czarne podobnie jak nos a uszy sztywne u nasady, lekko odstające, zwisające i długie.
Read more →