Bolończyki – rasowe towarzyskie psy

Informacje o Bolończykach

Tag Archives: Pies

Opinie o bolończykach

Ja mam suczkę bolończyka. Jest najukochańsza i bardzo grzeczna. Moja bolonka nie ma problemu z oczkami. Ma 7 miesięcy i jest bardzo maleńka. Była chyba najmniejszym pieskiem w całym miocie. Bardzo szybko nauczyła się czystości i nie ma z nią już problemów. Wprost uwielbia podróżować samochodem. Zasypia wtedy jak niemowlak.

Read more →

Hodowla bolończyków

Wybierając Bolończyka musimy się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednia ilość uwagi, czułości, pieszczot i towarzystwa. Jeśli nie, może lepiej zdecydować się na inną rasę, która nie wymaga od nas tyle uwagi, ponieważ bolończyk taki może być przez nas po prostu smutny i tęsknić.

Jeśli jesteśmy już pewni wyboru zastanówmy się czego oczekujemy od pieska. Czy ma to być po prostu towarzysz ludzi w domu czy może chcemy otworzyć swoją hodowlę. Jeśli pies ma być rasowy koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii przy wyborze. Wszystko musi być udokumentowane tak więc nie należy wierzyć na słowo tylko żądać konkretnych dokumentów.

Read more →

Bolończyki

Podstawowe informacje o bolończykach

Bolończyki to małe pieski. Wysokość w kłębie wynosi między 25-30 cm a ich waga zazwyczaj oscyluje w okolicach 2,5 – 4 kg. Budowa ich ciała jest zwarta, a długość ciała mierzona od łopatek do końca zadu jest równa wysokości w kłębie. Pieski są pokryte w całości białym długim i puszystym włosem, bez żadnych łat. Ich oczy są duże i czarne podobnie jak nos a uszy sztywne u nasady, lekko odstające, zwisające i długie.
Read more →