Bolończyki – rasowe towarzyskie psy

Informacje o Bolończykach

Tag Archives: Rasa

Hodowla bolończyków

Wybierając Bolończyka musimy się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednia ilość uwagi, czułości, pieszczot i towarzystwa. Jeśli nie, może lepiej zdecydować się na inną rasę, która nie wymaga od nas tyle uwagi, ponieważ bolończyk taki może być przez nas po prostu smutny i tęsknić.

Jeśli jesteśmy już pewni wyboru zastanówmy się czego oczekujemy od pieska. Czy ma to być po prostu towarzysz ludzi w domu czy może chcemy otworzyć swoją hodowlę. Jeśli pies ma być rasowy koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii przy wyborze. Wszystko musi być udokumentowane tak więc nie należy wierzyć na słowo tylko żądać konkretnych dokumentów.

Read more →

Historia bolończyka

Bolończyk to stosunkowo stara rasa. Na temat pochodzenia Bolończyków wiadomości są sprzeczne i trudno jednoznacznie wskazać konkretne miejsce ich pochodzenia. Istnieje jednak pewna spójność która umiejscawia je w rejonie Morza Śródziemnego. Pieski te jak i inne z dużej rodziny biszonów mają wspólnego przodka, który wywodził się właśnie z tamtych rejonów. Wiadomo, że w okolicach XI wieku były już znane na terenie Włoch. Być może właśnie tam, a konkretnie w Bolonii pieski te zostały niejako ukształtowane na podobieństwo Bolończyków jakie znamy dzisiaj . Stało się to za sprawą wymieszania z rasą pudla, która to spowodowała zmiany w proporcjach i włosach.
Read more →